Naprawa podłóg

naprawa schodów

Mamy świadomość, że mimo iż drewno jest niezwykle solidne i trwałe, może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych oraz chemicznych. Dotyczy to także użytkowania podłogi drewnianej. Niektórym sytuacjom możemy zapobiec i dokładać wszelkich starań, by nasza podłoga drewniana prezentowała się doskonale na przestrzeni lat, jednak nie przewidzimy wszystkiego.

Nieszczelna instalacja wodno-kanalizacyjna, wyciek z pralki czy zmywarki, zbyt solidne podlewanie kwiatków lub po prostu wylanie czegoś i pozostawienie tego na drewnianej posadzce – to tylko niektóre sytuacje, które szkodzą naszej podłodze. I niestety dzieje się to często nieodwracalnie. Działania te zdecydowanie działają na niekorzyść drewnianej posadzki. Jeśli dojdzie do różnego rodzaju uszkodzeń, bez naprawy drewnianej podłogi się nie obejdzie.

W zależności od rodzaju drewna oraz sposobu jego wykończenia naprawa podłogi drewnianej można przebiegać na różnych etapach. Nasi fachowcy uprzednio pojawiają się na miejscu w celu dokonania dokładnych oględzin i podjęcia najlepszej decyzji związanej z naprawą podłogi drewnianej. Nigdy nie zachęcamy do podjęcia czynności, które nie są konieczne.

Gwarantując najwyższą jakość wykonywanych usług, oferujemy jednocześnie minimalizowanie prowadzenia koniecznych prac oraz tym samym nie generujemy niepotrzebnych kosztów. Cenimy sobie uczciwość oraz zadowolenie klientów. Dalsze rekomendacje za solidnie wykonaną pracę są dla nas szczególnie ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by osiągnąć najlepszy efekt.

Posiadając specjalistyczną wiedzę z zakresu podłóg drewnianych oraz gatunków drzew, z których została ona wykonana, chętnie wykorzystujemy ją w praktyce. W przypadku zalania całej podłogi, gdy inne metody naprawy zawodzą, konieczna może okazać się jej całkowita renowacja. Oczywiście na początek należy ją wysuszyć i zadbać o wietrzenie pomieszczenia. Mokre drewno rozwarstwia się i puchnie, a po upływie doby od incydentu zalania mogą pojawić się na naszej podłodze szkodliwe dla człowieka mikroorganizmy takie jak grzyby i pleśń. Jeśli nawet osuszacze kondensacyjne nie pomogą, należy niezwłocznie zadbać o naprawę podłogi drewnianej.

Może okazać się, że konieczna będzie naprawa podłogi drewnianej tylko częściowo. W tym celu wymienia się kilka desek, klepek lub paneli drewnianych. Ze swojej strony demontujemy również listwy podłogowe, by podłoga mogła szybciej wyschnąć. Jednak należy pamiętać, że działania, które podejmujemy w przypadku naprawy drewnianej podłogi są dobierane indywidualnie. Jeśli doszło do zniszczenia parkietu lakierowanego i nie unikniemy wymiany kilku klepek, konieczne będzie również jej cyklinowanie i lakierowanie od nowa. Oczywiście cyklinowanie nie jest zabiegiem koniecznym przy każdym rodzaju podłóg.

Do naprawy podłóg drewnianych zaliczamy także ich renowację oraz wypełnianie szpar powstałych w trakcie ich użytkowania. Z tym zabiegiem łączy się wspomniane cyklinowanie podłóg drewnianych, które stanowi podstawowy zabieg renowacyjny.

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by nawet częściowa naprawa podłogi drewnianej nie była widoczna. Prace prowadzimy w ten sposób, by jak najmniej ingerować w całość posadzki, jeśli nie jest to konieczne. Cenimy sobie zadowolenie naszych klientów i dokładamy wszelkich starań, by proponowany przez nas efekt naprawy drewnianej podłogi był w pełni zadowalający.